Автор Тема: Wi-Fi с.Стоян Михайловски  (Прочетена 2390 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
Wi-Fi с.Стоян Михайловски
« -: Декември 15, 2012, 00:11:34 »
Здравейте! Значи ако искам Wi-Fi ще може ли да мога да го ползвам на 1 настолен компютър и чрез Wi-Fi на лаптоп или смартфон... но съм с реално айпи и ще ми трябва ли още едно айпи (не реално) и ще мога ли например да го ползвам с няколко устройства (тоест да се направи така, че автоматично да приема нови айпита или там както е, не съм много наясно с безжичните мрежи)... имам приятели, които са на БТК (от Н. Пазар) и когато отидем у тях всички се свързваме на неговия рутер чрез смартфоните (5-7 телефона) и няма проблем. Може ли това да се получи и при мен, че постоянно човъркам из нета от телефона (дори когато съм в къщи, защото в повечето случаи компютърът е зает) и не ми стигат мегабайтите... колко ще ми излезе рутера и ще трябва ли да доплащам нещо за монтирането и?
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 01:03:44 от S0Ni »

Неактивен admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 251
  • Рейтинг 0
Re: Wi-Fi с.Стоян Михайловски
« Отговор #1 -: Декември 15, 2012, 10:03:13 »
най-обикновен тп линк рутер можеш да си вземеш .
може и от офиса да си го купиш, реалното ип ще е на рутера, а ако ти требе да е все едно да е на компа ти . ще се пусне пренасочване все едно си с реално ип и така .

само требе да кажеш дали  и кога ?
ще го настроим и като дойдеш за таксата(примерно) ще си го купиш готов настроен.
Got problems with Windows? - ReBoot
Got problems with Linux? - Be Root


www.cs.Ro-Ni.net

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
Re: Wi-Fi с.Стоян Михайловски
« Отговор #2 -: Декември 15, 2012, 11:01:26 »
Харесал съм си този http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=540905 (заради MIMO technology with stronger signal penetration strength, wider wireless coverage, providing better performance and stability) имате ли го в офиса и общо колко трябва да заплатя за него? А ако например се свържа с 3 смартфона, ще са с реално айпи и няма да ми се налага да пиша айпитата както на компютъра нали, a ще се свързват автоматично?

Говорих с нашите, след нова година ще е (през януари). Но ме интересува цената на рутера (колко е при вас) и устройствата (предимно смартфони) да могат да се свързват автоматично без нужда да въвеждам айпи адреси (тоест всичко ще си е инсталиран в рутера, нали?)
« Последна редакция: Декември 16, 2012, 11:21:17 от S0Ni »

Неактивен admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 251
  • Рейтинг 0
Re: Wi-Fi с.Стоян Михайловски
« Отговор #3 -: Януари 10, 2013, 12:18:46 »
сменяхме хостинга не съм те видял, нямаше форум известно време :)

 ама ти нали дойде :)
Got problems with Windows? - ReBoot
Got problems with Linux? - Be Root


www.cs.Ro-Ni.net