Автор Тема: Слаб интернет, като за 2015, с. Стоян Михайловски  (Прочетена 8884 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
Здравейте! Плащам от доста време 24+2лв за 5mbps и реално ip, но сега вече достъпът до интернет е все по-улеснен и евтин.

Как си обяснявате този резултат, Ro-ni:
http://www.speedtest.net/my-result/4322092344

Мтел, 3G модем:
http://www.speedtest.net/my-result/4322104437

Каква е причината скоростите да са толкова ниски и едновременно скъпи? И мобилният интернет (на 3 черти от възможни 5) да е по-добър от домашния?

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
Няма никакъв отговор във форума. Ще приема, че няма да има промяна? Мтел е по-добър от интернета, който предлагате. И е по-евтин за 19,80лв. 20ГБ на максимална скорост (21Mbps на 5 черти обхват). А това за селото е екстра. А скоро и Макс Телеком с 4G мрежата 30 ГБ на максимална скорост за 27.95 ЛВ. Down 75Mbps и Up 25Mbps
Минусът е, че ограничават трафика, за това очаквах бърза реакция от ваша страна, за да направите нещо по въпроса с ниските скорости и нереалистично високите цени. (Плащам) 24лв. (+2лв. реално ip) е много за 5Mbps и това е домашен, което предполага повече възможности, ако не от 4G, то поне от 3G мрежата. Сигурен съм, че може да предложите и вие поне 15Mb/s за това, което плащам в момента.


Неактивен chocho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
  • Рейтинг 0
Прав си. Преди бях писал защо в Шумен интернета е най-бърз, но отговор не получих. Защо и аз не знам. За какво е този форум? За украса ли?

Неактивен chocho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
  • Рейтинг 0
Пример!!!

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
Ето още един пример, тестът през Мобилният интернет на Мтел:
Скоростта на мобилният ми интернет - ЦЪК ???  Това са цели 25Mbps, а домашният ми на село е 5Mbps
« Последна редакция: Май 31, 2015, 12:38:10 от S0Ni »

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
А това е домашният ми интернет в Пловдив на Мегалан/Мтел Цък И още един тест и от лаптопа Цък на 30Mbps съм за 7,95лв на месец, а дори са ми пуснали с 10Mbps повече. За какво говорим?  :D
« Последна редакция: Май 31, 2015, 12:50:54 от S0Ni »

Неактивен admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 251
  • Рейтинг 0
Прав си. Преди бях писал защо в Шумен интернета е най-бърз, но отговор не получих. Защо и аз не знам. За какво е този форум? За украса ли?

мисля че  сами трябва да си отговорите на този въпрос.
а иначе ето новите  скорости. http://forum.ro-ni.net/index.php?topic=243.0
Got problems with Windows? - ReBoot
Got problems with Linux? - Be Root


www.cs.Ro-Ni.net

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
10Mbps за 30лв.? Макстелеком пуснаха 300ГБ на максимална скорост със до 75Mbps за 31,90лв.
Мен не ме касае чак толкова нета на село, тъй като се прибирам 2 пъти в годината за няколко седмици, но през тези седмици е умопомрачително усещането, какво е да паднеш от 30Mbps (в моя случай 40Mbps) на 5Mbps просто не се издържа, докато се свали един филм.

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
Vivacom Mobix е новото решение за мобилен 3G нет. За сега е 30ГБ за 15,80лв. или 10,80лв. при комбинация (с тв например), скоростта е 8Mbps, но дочух, че скоро ще пуснат 50ГБ, което си е достатъчно и на по-ниска цена от това, което плащам сега 26лв. за ройни и 5Mbps. Ще спестявам 10лв. на месец и ще имам по-бърз нет. Някой мнение, дали ще ми стигат тези 50ГБ, като се има предвид, че рутерът е преносим, но се предлага само в малко населени места. Мисля да изчакам до септември, за да видя, дали Мтел ще предложат подобна оферта, защото Ройни вече не се издържа, често прекъсва и на моменти скоростта е много по-бавна и услугата е скъпа.

Неактивен admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 251
  • Рейтинг 0
За 25 лева скороста е 8 мегабита по новите цени .
А за прекъсванията не сте се обаждали да кажете че имате проблем с нета.

Ако ще се набутвате при виваком, първо ги накарайте да ви пуснат в тестов период.

Успех.
 
Got problems with Windows? - ReBoot
Got problems with Linux? - Be Root


www.cs.Ro-Ni.net

Неактивен S0Ni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг 1
    • Хоби и Развлечения
За това ще изчакам септември, за евентуална оферта от Мтел по случай 20тата си годишнина, защото те поддържат много по-висока скорост в селата и малките градове. 25лв за 8Mbps и то за 1 година е доста неизгодно, особено, когато през 2016 се очаква и тройният картел да пуснат 4G мрежата си. Плюсът на преносимият рутер, е че може да се ползва навсякъде.